slider

Sdílení souboru nebo složky na OneDrive pro firmy s ochranou heslem

Nová funkce úložiště OneDrive pro firmy (součást platformy Office 365) umožňuje sdílení důvěrných souborů nebo složek. Nově lze zabezpečit vygenerovaný odkaz pomocí hesla, čímž se dále zvyšuje bezpečnost takto sdílených souborů. Heslo můžete následně zaslat dalším lidem v separátním e-mailu nebo předat jiným způsobem. V případě, že by došlo k nechtěnému zaslání odkazu někomu, kdo by neměl mít přístup, je zapotřebí zadat heslo, a to je předáváno samostatně e-mailem, sms, ústně nebo jinou formou.

Postup:

  • • Otevřete si OneDrive pro firmy ve webovém prohlížeči (www.office.com > přihlaste se a vyberte službu OneDrive).
  • Vyberte soubor nebo složku, který chcete sdílet.
  • • Klikněte na ikonu sdílení nebo na tři svislé tečky a vyberte volbu Sdílet.
  • • Vyberte volbu „Každý, kdo má odkaz“ (objeví se vám možnost zadat heslo).
  • Odešlete sdílený odkaz na požadovanou e-mailovou adresu.
  • Heslo následně předejte vámi zvolenou formou (e-mail, sms, ústně, …).

Člověk, kterému jste nasdíleli soubor nebo složku pak obdrží takto vypadající e-mail:

Po kliknutí na odkaz je příjemce vyzván k zadání hesla:

Člověk, který nasdílel soubor nebo složku, navíc obdrží notifikační e-mail s informací, že došlo ke kliknutí na sdílený odkaz. V případě, že odkaz již nechce sdílet nebo došlo k omylu, může rychle změnit oprávnění ke sdílení a napravit nežádoucí situaci.

Poznámka: V době psaní tohoto článku fungovalo sdílení s heslem pouze ve webové verzi služby OneDrive. Možnost přidat heslo ke složce přímo v Průzkumníku souborů ve Windows nebylo dostupné. Pravděpodobně bude doplněno v některé aktualizaci systému Windows.


V případě zájmu o více informací o službě OneDrive pro firmy či o platformě Office 365 nás kontaktujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.