slider

Secure Score – jak je vaše organizace zabezpečená

V tomto článku se seznámíte se Secure Score, které je v organizacích mnohdy přehlížené. Secure Score slouží k měření bezpečnosti ve vaší organizaci. Jste-li administrátorem tenantu vaší organizace, aktuální skóre si můžete zobrazit na této webové stránce. V přehledném dashboardu lze snadno vidět všechna nasazená zabezpečení a také doporučení.

Celkové skóre je závislé na konfiguraci doporučených zabezpečení, přičemž maximální ohodnocení jedné akce je 10 bodů. Skóre se zvýší buď když akci splníte celou nebo někdy stačí, pokud ji implementujete alespoň na některé skupiny nebo uživatele. Celkové skóre, kterého můžete dosáhnout, je 100 %. Mezi nejvíce hodnocená doporučení se řadí například nasazení vícefaktorové autentizace pro všechny uživatele nebo jen pro administrativní role.

V přehledu můžete také porovnat vaše skóre s podobnými organizacemi jako je ta vaše.

V současnosti se doporučení týkají těchto oblastí – Microsoft 365 (včetně Exchange Online), Azure AD, Microsoft Defender ATP, Azure ATP a Cloud App Security.

Některé bezpečnostní prvky jsou také závislé na plánech Microsoft 365, které vaše organizace využívá. Pokročilé funkce zabezpečení jsou dostupné pouze ve vyšších a také dražších plánech. Nemáte-li specializaci v této oblasti, je dobré se o této tématice pobavit s někým, kdo vám můžeme poradit a pomoci vybrat vhodná opatření. Není nutností vždy a vše nasazovat. V případě zájmu nás kontaktujte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře.

Poznámka: Abyste měli přístup do bezpečnostního portálu, je nutné mít v Azure AD oprávnění administrátora nebo alespoň Global či Security Reader.

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.