slider

Serverové prostředí v cloudu

Ať už jste firma, která již využívá nějaké cloudové služby (například Office 365) nebo jste firma, která o cloudu uvažuje z důvodů uvedených v článku Proč zvažovat cloud, je nutné se zamyslet and tím, jaký model serverového prostředí v cloudu pro Vás bude nejvíce výhodný. Toho dosáhne Pomocí procesu popsaném v tomto cyklu. U implementací dodržujeme následující postup:

  1. Analýza před migrací do cloudupři které zajistíme zmapování stávajícího prostředí a navrhneme způsob řešení. Výstupem naalýzy je doporučení postupu migrace, limity Vaší infrastruktury, popřípadě navržení hybridního řešení, při kterém doporučíme některé stávající servery nechat v původním prostředí, ale umožníme Vám je spravovat z jedné cenrální konzole. Nebo doporučení náhrady součástí stávající infrastruktury cloudovými službami nebo platformami.
  2. Proof of Concept, který má za cíl Vám ukázat, že Vaše pracovní nápň bude přechodem do cloudu obohacena a vylepšena
  3. Migrace, během které celý migrační process otetujeme a následně provedeme přesun Vaší pracovní náplně do cloudu
  4. Finalizace migrace a optimalizace prostředí, která obnáší zapnutí monitoringu a následné vyhodnocení potřebného výkonu IaaS infrastruktury, spustí se nástroje pro zajištění bezpečnosti spolu s upozorněními na nedostatečné kapacity infrastruktury / bezpečnostní rizika.
  5. Servisní smlouva, pomocí které si zajistíte naši technickou podporu, včetně přehledu aktuálních novinek, vstup do naší dokumentace vytvořené pouze pro Vás, nově vzniklých bezpečnostních rizik a nebo Vám poskytujeme celkový monitoring Vašeho nově vzniklého, cloudového prostředí.

Chcete se pobavit na téma Microsoft Azure?

 
Dejte nám na sebe kontakt a my Vám následně pomůžeme navrhnout cloudové prostředí podle Vašich potřeb.

Mám zájem o více informací k Azure.