slider

Skupiny v Office 365 získávají lepší správu přístupů pozvaných hostů

Společnost Microsoft minulý měsíc představila několik zajímavých novinek pro službu Skupiny (Groups), která je součástí cloudové platformy Office 365. Jednou z nich je možnost vytvořit seznamy povolených či blokovaných domén pro povolení či zakázání přístupu pozvaných uživatelů – hostů skupin.

Administrátoři tak mohou pomocí PowerShell skriptu zamezit například připojení e-mailových adres z domény gmail.com nebo seznam.cz. Stejně tak, pokud Vaše firma spolupracuje se společností Contoso, můžete uživatelům s e-maily z contoso.com přístupy povolit. Pro každou Office 365 Skupinu můžete vytvořit buď seznam povolených, nebo seznam zakázaných domén. Nejdou však použít oba najednou. Seznamy fungují pouze pro nové hosty, ty stávající bude případně potřeba odebrat ručně či pomocí dalšího skriptu.

Následuje návod a popis skriptů pro vytvoření seznamu domén:

Pozor, je potřeba preview verze Azure Active Directory Module pro Windows PowerShell.
Contoso.com a fabrikam.com nahraďte požadovanými doménami.

Vytvoření nového seznamu pro povolené domény:

Set-GuestAllowBlockDomainPolicy.ps1 -Update -AllowList @("contoso.com", "fabrikam.com")

Vytvoření nového seznamu pro zakázané domény:

Set-GuestAllowBlockDomainPolicy.ps1 -Update -BlockList @("contoso.com", "fabrikam.com")  

Nahrazení seznamu povolených domén novým seznamem:

Set-GuestAllowBlockDomainPolicy.ps1 -Update -AllowList @("contoso.com", "fabrikam.com")

Nahrazení seznamu zakázaných domén novým seznamem:

Set-GuestAllowBlockDomainPolicy.ps1 -Update -BlockList @("contoso.com", "fabrikam.com")

Přidání nové domény do seznamu povolených:

Set-GuestAllowBlockDomainPolicy.ps1 -Append -AllowList @("contoso.com")

Přidání nové domény do seznamu zakázaných:

Set-GuestAllowBlockDomainPolicy.ps1 -Append -BlockList @("contoso.com")

Oficiální návod na správu seznamů domén pro Skupiny Office 365 a podrobné informace k uvedeným skriptům najdete webu technet.microsoft.com.

 

Pokud máte zájem o další informace o novinkách ve službě Skupiny či o platformě Office 365 obecně, kontaktujte prosím náš tým pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.