slider

Jak nastavit Skype schůzku s Office 365

Pracují Vaši zaměstnanci ve vzdálených destinacích? Není možné zorganizovat schůzku se všemi zaměstnanci zároveň v jedné místnosti? Jste často na cestách a potřebujete být v kontaktu se svými zákazníky? Pak je pro Vás ideální využít možnost si sjednat schůzku přes Skype pro firmy (dříve Lync), který je součástí Office 365. Je to jednoduché a odpadnou Vám všechny dosavadní problémy.

Plánujeme skype schůzku – aplikace Outlook

Otevřeme si kalendář v aplikaci Outlook, klepnutím v kalendáři zvolíme začátek plánované skypové schůzky. Na pásu karet zvolíme možnost Nová skypová schůzka.

1

Otevře se okno události, které se podobá okně obyčejné události. Zadejte předmět schůzky, emailové adresy lidí, které chcete pozvat, čas a další viz návod „Jak v Office 365 vytvořit událost a pozvat účastníky“. V dolní části okna vidíte odkaz, kterým se účastníci mohou připojit. Nad nebo pod odkazem pro připojení je prostor pro Váš text v těle e-mailu zasílaného pozvaným osobám.

2

?Skypovou schůzku můžete zorganizovat nejenom pro Vaše zaměstnance ve firmě. Pomocí odkazu se mohou připojit i osoby, které nemají nainstalovaný Skype pro firmy (Lync). Můžete tak dělat prezentace pro Vaše zákazníky. V takovém případě probíhá komunikace na straně zákazníka přes webový prohlížeč s nainstalovaným doplňkem. Při prvním použití bude zákazník vyzván k nainstalování doplňku do prohlížeče.

Klepnutím na Odeslat rozešlete pozvánky účastníkům schůzky a okno se zavře.

3

Připojujeme se ke Skype schůzce – aplikace Outlook

V kalendáři klepneme na plánovanou Skypovou schůzku. Na pásu karet klepneme na možnost Připojit se ke skypové schůzce.

4

Otevře se Vám okno Skype pro firmy. Nyní vyčkejte, než se připojí i další a užívejte si společnou schůzku přes internet.

5

?Při prvním spuštění se Skype pro firmy zeptá, jestli se chcete připojit ke zvuku, přenášet zvuk z telefonu nebo se k video hovoru vůbec nepřipojíte a budete využívat jenom společnou konverzaci. Při zaškrtnutí zatržítka Tento dialog už příště nezobrazovat se Vás na to samé příště nebude Skype pro firmy ptát.

6

Sdílíme obrazovku počítače programem skype pro firmy

V okně videokonference klepneme na ikonu monitoru dole uprostřed, z rozevírací nabídky zvolte Prezentovat plochu.

7

Zobrazí se okno Prezentovat plochu, kde vidíte plochu, kterou uvidí ostatní účastníci konverzace. Klepněte na tlačítko Prezentovat.

8

Pokud se zobrazí následující upozornění, zatrhněte možnost Tento dialog už příště nezobrazovat a potvrďte přečtení pomocí OK.

9

Nyní ostatní vidí v konverzaci Vaši obrazovku. Nahoře se Vám zobrazil stavový řádek, který signalizuje, že probíhá prezentace Vašim kolegům. Můžete předat řízení Vašeho počítače ostatní účastníkům pomocí tlačítka Předat řízení. Prezentaci ukončíte tlačítkem Ukončit prezentaci.

10

Připojení klienta z webu

Klient otevře odkaz zaslaný v pozvánce. Na zobrazené stránce si klient zvolí jméno, pod kterým se bude zobrazovat ve videokonferenci.

11

? Pokud klient chce přenášet obraz ze své obrazovky, je nutné zaškrtnout položku Instalovat modu plug-in Web App Skypu pro firmy.

Prohlížeč Vás vyzve k instalaci modulu. Zvolte Nainstalovat a nainstalujte plug-in jako standardní program.

12

Povolte spuštění plug-inu v prohlížeči.

13

Nyní jste připojeni ke schůzce.

?Po povolení plug-inu může firewall požadovat povolení přístupu na internet, klikněte na Povolit přístup.

A JE TO! Nyní umíte pořádat skupinové videokonference, prezentovat svoji plochu počítače a navést klienta, aby se připojil pomocí prohlížeče ke schůzce.

 


Co je Office 365?

Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost ráce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Pošta i aplikace fungují také bez přístupu k internetu. Po připojení se všechna data automaticky synchronizují. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.

5 důvodů, proč přejít na Office 365:

  1. pracujete ve známém prostředí aplikací MS Office
  2. všechny aplikace jsou vždy v nejaktuálnější verzi
  3. své dokumenty máte na dosah ze všech zařízení
  4. garance bezpečnosti a průběžné zálohy dat
  5. bez nutnosti fyzické instalace programů

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.