slider

Správa firemních zařízení

Napadá vás, jak předejít zneužítí dat, když zaměstnanci z vaší firmy někdo odcizí notebook, ve kterém se nachází informace kritické pro business? Může se stát, že počítač nechá přes noc v autě a někdo mu rozbije okénko, nebo si jednoduše někde zapomene telefon a nemá jej zabezpečený podle toho, o čem jste ho v rámci poslední společné schůzky na odpolední kávě informovali.

V případě, že se k zařízení dostane člověk, který bude chtít na skutečnosti, že se zmocnil cizího zařízení s choulostivými daty kapitalizovat, pak je pozdě plakat nad rozlitým mlékem, ale je spíš na čase si říct, jak se těmto situacím do budoucna můžeme vyhnout. Nedovolíme uživatelům vynášet zařízení z budovy? To asi ne.. Naštěstí pro nás všechny však můžeme implementovat v prostředí Vaší firmy službu Microsoft Intune, která nám pomůže v prevenci proti těmto situacím. Ať už se bavíme o vzdálené správě mobilních telefonů, nebo PC / Mac, vždy máme možnost zařízení vzdáleně smazat, mít jej zašifrované a obecně nastavené tak, aby splňovalo předpoklady pro bezpečné uchování dat (Aktualizace, instalace aplikací, …).

Říkáte si, že se vás žádná taková potřeba nedotkla? Buďte rádi, ale připravte se na to, že se to někdy může stát. Z praxe dobře víme, že problém, který se vyřeší ještě předtím než přijde, je ten nejlepší.

Chcete si vyzkoušet se pobavit na téma Mobile Device Management (MDM) / Mobile Application Management (MAM)?

 
Dejte nám na sebe kontakt, abychom spolu mohli prodiskutovat možnosti nasazení MDM/MAM ve Vaší firmě.

Mám zájem o více informací k MDM/MAM.