slider

Umíte správně sdílet soubory přes OneDrive?

OneDrive je cloudové úložiště, které automaticky získá každý účet Microsoft. Verze k účtu zdarma obsahuje úložiště kapacity 5 GB. K edicím Office365 získá uživatel obrovskou kapacitu 1 TB dat. Do budoucna se počítá u některých edic Office 365 dokonce s neomezenou kapacitou. Soubory v cloudu lze pomocí OneDrive klienta snadno synchronizovat mezi zařízeními daného uživatele. Je možné synchronizovat buď celý obsah OneDrive složky nebo jen určité adresáře či soubory.

Hlavní výhodou spolu s tím, že má uživatel automaticky data zálohovaná, je však sdílení složek a souborů mezi více uživateli. Soubory a složky lze sdílet nejen mezi uživateli jedné firmy (tenantu), ale i mezi ostatními uživateli.

? Podmínkou pro sdílení celé složky je, že uživatel má platný účet Microsoft.

Jednotlivý soubor lze nasdílet i uživateli bez účtu Microsoft vygenerováním anonymního URL odkazu volbou Get Link. Tento odkaz lze poté odeslat uživateli emailem či jiným prostředkem elektronické komunikace (IM, Skype, Facebook, apod.). Při generování linku uživatel zvolí rozsah oprávnění a dokonce dobu platnosti sdílení, které lze takto omezit nejen rozsahem oprávnění, ale i časově.

Tato funkcionalita je vhodná především při sdílení souborů, které se často mění. Oproti odeslání souboru přílohou emailu, což je častý případ spolupráce na jednom dokumentu, tak stále pracujeme na jedné aktuální verzi souboru. Navíc se šetří místo v emailových schránkách spolupracovníků, protože se neodesílá stále dokola jeden soubor, ale pouze odkaz (link) k souboru, který je uložen v cloudu.

Chcete-li si OneDrive vyzkoušet i vy nebo pokud potřebuje poradit s výběrem vhodné edice Office 365, kontaktujte nás pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.