slider

Úskalí malé e-mailové schránky

Často se setkáváme se zákazníky, kteří při začátku podnikání začali s e-mailovou schránkou, která již neodpovídá současným potřebám. Jedná se zejména o zabezpečení a nedostatečný prostor. Ten se často pohybuje okolo 1 GB dat. To při dnešní velikosti souborů a množství e-mailových zpráv není dostačující. Zaměstnanci pak musí starší zprávy mazat nebo archivovat. Mnoho z nás zažilo situaci, kdy jsme museli odmazat nějaké zprávy, aby bylo možné odeslat poštu. Skutečností je, že málokdo si archiv pošty zálohuje. Prostě ho vytvoříme a spoléháme na to, že záloha nebude potřeba. Neuvědomujeme si, že pošta v archivu již není na serveru, ale pouze v našem počítači. V případě, že se s počítačem něco stane, přicházíme o cennou historickou poštu.

Řešením je Office 365, který již v základních plánech poskytuje uživatelům službu Exchange Online a schránku o velikosti 50 GB. Tato velikost vystačí většině lidí na několik let. Kromě většího prostoru je síla Exchange Online v zabezpečení, kde je e-mailová schránka chráněna proti nežádoucímu softwaru, jako jsou viry nebo phishingové útoky. Dále je zdarma k dispozici spamový filtr, který významně omezí množství nežádoucí pošty. Výhodou je, že není potřeba mazat takovéto zprávy a ztrácet zbytečně náš drahocenný čas. V případě, že by někomu nestačila schránka o velikosti 50 GB, jsou k dispozici vyšší plány, které nabízejí 100 GB prostoru a neomezený on-line archiv. To je obdobou lokálního archivu pošty, jenom dojde k uložení starší pošty na server. Máte tak jistotu, že se ke staré poště dostanete kdykoli, i v případech, kdy dojde k selhání počítače nebo jeho ztrátě či odcizení.

Co získáte schránkou spravovanou na Microsoft Exchange?

  • ● Schránku hostovanou v moderních datových centrech Microsoftu
  • ● Prostor pro vaše emaily o velikosti 50 GB
  • ● Možnost rozšíření na 100 GB a neomezený on-line archiv
  • ● Ochranu poštovní schránky před nežádoucím softwarem (anti-malware ochrana)
  • ● Ochranu před nevyžádanou poštou (spamový filtr)
  • ● Podpora zabezpečení pomocí SPF a DKIM
  • ● Snížení velikosti přenášených emailů

Možnost snížit velikost posílaných e-mailů zatím nebyla zmíněna. Díky uložišti OneDrive pro firmy nemusíte posílat v e-mailu soubory, ale můžete pouze poslat odkaz na své úložiště souborů. Díky tomu lze poslat e-mail s odkazem na velké soubory, které by jinak nebylo možné e-mailem odeslat. Při odeslání odkazu máte kontrolu nad tím, kdo se k souboru dostane. Zároveň nemusíte posílat nový e-mail, v případě, že jste udělali v zasílaném souboru nějaké dodatečné změny a příjemce ho například otevře se zpožděním. Díky zaslání odkazu na úložiště tak vždy všichni otvírají aktuální verzi souboru.


Pokud máte zájem o další informace o platformě Office 365, kontaktujte prosím náš tým na e-mailu  info@artex-is.cz či pomocí formuláře níže:

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.Co je Office 365?
Office 365 přináší to nejlepší z tradičních Microsoft Office a přidává řadu výhod cloudového řešení, jako je možnost práce z několika zařízení najednou nebo snadné sdílení dokumentů. Celé řešení Office 365 běží na serverech společnosti Microsoft, garantující 99,9% dostupnost služeb i zabezpečení.