slider

Windows 365 – konzistentní práce odkudkoliv 

Se všudypřítomným rozmachem moderních technologií, internetu a v posledních letech především cloudových technologií mají firmy na výběr z několika možností, jak svým zaměstnancům umožnit práci. Nemalá část profesí dnes vyžaduje práci na počítači, často z několika pracovišť, u klienta či z domova. V takovýchto případech není na škodu promyslet zabezpečený, ale pro zaměstnance zároveň nekomplikovaný a jednoduchý přístup k firemním dokumentům a aplikacím. Nová služba Windows 365 je řešením pro konzistentní práci napříč řadou zařízení s minimálními požadavky na správu.  

Cloud PC – co přináší? 

Cloud dnes nabízí nespočet využití – přes ukládání a spolupráci na dokumentech a souborech, videokonference, provoz firemních aplikací až po provoz jednotlivých počítačů, tedy „Cloud PC“. Co to pro vaši firmu znamená? Pokud například přijmete nového zaměstnance, obvykle musíte vyřešit nákup nového notebooku, nebo zaměstnanec bude využívat svůj soukromý (BYOD = bring your own device = přines si vlastní zařízení), kde je žádoucí také nastavit vzdálenou správu, nebo je třeba najít nějaký nevyužitý ve skladu – nemluvě o parametrech hardwaru – bude mu dostačovat výkon? Kupříkladu: projektantovi zpravidla nestačí běžný business notebook na rozdíl od administrativního pracovníka. 

Díky Windows 365 jste schopni během pár minut libovolnému zaměstnanci založit virtuální počítač v cloudu, nastavit mu přístup a může okamžitě pracovat – nezávisle na tom, zda se jedná o notebook, stolní počítač nebo mobilní zařízení se systémem Android/iOS/iPadOS, osobní či firemní. 

 

Webový portál Windows 365 (zdroj: Microsoft) 

Klíčová je pohodlnost a kontinuita práce: k tomu, co uděláte na jednom zařízení, se v té samé podobě můžete dostat z jiného zařízení a na něm pokračovat. Ke cloudovým PC se totiž přistupuje vzdáleně, ať už přes webové rozhraní (v internetovém prohlížeči) nebo aplikaci Remote Desktop ve Windows, macOS anebo na mobilních zařízeních. 

 

 Jednoduchá správa 

Windows 365 jsou z hlediska nasazení, zabezpečení a správy hračka. Cloudové počítače lze uživatelům přiřadit jako licence přímo v admin portálu Microsoft 365 stejně jako např. licence na Microsoft 365. Co do výkonu a úložiště lze vybírat mezi konfiguracemi až do 8 vCPU (virtuálních procesorových jader), 16GB operační paměti RAM a 512GB úložiště. 

  

Správa licencí Windows 365 v Microsoft 365 admin center 

Cloudové počítače můžete následně spravovat prostřednictvím Microsoft Endpoint Manageru, kde lze nastavit do detailů bezpečnostní politiky, nasadit firemní aplikace, sledovat aktuální stav počítačů a mnoho dalšího (více v našem článku). 

 

Kontrola a správa cloudových počítačů v Microsoft Endpoint Manageru 

 Méně starostí s technikáliemi = větší fokus na to podstatné 

Hledáte-li řešení pro snadné, rychlé a flexibilní zajištění prostředků pro práci Vašich zaměstnanců, Windows 365 je pro to vhodným řešením. Každému zaměstnanci během chvíle dokážete zajistit cloudový počítač ušitý na míru, ke kterému se může odkudkoliv připojit a pracovat. 

Windows 365 v kostce umožňují: 

  • nasazení a přiřazení cloudových počítačů přístupných odkudkoliv a kdykoliv – na jednom zařízení můžete práci zahájit, na druhém pokračovat 
  • mít přehled a kontrolu nad využitím, přizpůsobit dostupný výkon a optimalizovat náklady 
  • zajistit jednotné prostředí nezávisle na zařízeních, které zaměstnanci používají, s jednoduchou správou 

Novinka v řadě produktů spol. Microsoft bude dostupná od 2. srpna 2021. Máte-li zájem o více informací, zanechte nám na sebe kontakt a ozveme se Vám. 

 

Chcete pomoci s Microsoft 365?

Zanechte na sebe kontakt a ozve se vám náš specialista.

Mám zájem o více informací k Microsoft 365.