slider

Windows Azure Backup – Efektivní zálohování

V Windows Azure máte dvě možnosti zálohy. Jedna možnost je použít nástroj třetí strany. Tyto nástroje mají od Microsoftu volnost a využívají Windows Azure starage.

Tou druhou možností je Windows Azure Backup. Ta v sobě skrývá ale více možností. Jedním příkladem je třeba záloha z Microsoft SQL manageru 2014 může v konfiguraci nastavit, aby se data zálohovala rovnou na Windows Azure a ne na localhost. Výhodou je pak mnohonásobně rychlejší obnova dat.

Data se do Windows Azure Backup ukládají zašifrované. To je kvůli bezpečnosti. Nedávno byl vydán nový update Windows Azure Backup, kde si můžete zpětně obnovit data, která jsou až 9 let zpět.

Azure Backup Vám nabídne nástroj „Azure Site Recovery„, pomocí kterého můžete vytvořit automatické zálohování, mirror zálohy ale třeba i tzv. Disaster Recovery.

Disaster Recovery ve Windows Azure Backup

Pokud se stane, že Váš server zkolabuje kvůli nějaké živelné pohromě, můžete ho během několika minut ze záloh nakopírovat do Windows Azure. Nejen že jste schopni nakopírovat obsah serveru, ale také server samotný a to kvůli Azure Virtual Machines.

Chcete implementovat Windows Azure Backup do Vaší firmy? Rádi Vám pomůžeme! Sjednejte si bezplatnou konzultaci zdarma a my Vám poradíme, jak na to.