slider

Zabezpečujete se před brute force útoky?

Útoky na vzdálenou plochu (RDP) se stávají stále větším tématem. Útoků tzv. brute-force neustálé přibývá. Útočník se snaží prolomit heslo na server tím, že ve velice krátkých intervalech zkouší různé kombinace písmen a čísel. Toto chování nejen ohrožuje bezpečnost vašich dat, ale zatěžuje výpočetní prostředky serveru a síťové připojení.

S příchodem GDPR (General Data Protection Regulation) mnoho firem řeší zabezpečení dat na počítačích a serverech pomocí šifrování s aplikacemi jako je BitLocker. Tyto programy Vás uchrání před tím, když zloděj odcizí vaše zařízení a bude chtít přečíst pevný disk v jiném počítači. Často je opomíjeno, že pokud se útočník dostane do počítače či serveru heslem, má všechna data jako na dlani.

Kromě úniku dat, kdy hrozí pokuty z Úřadu pro ochranu osobních údajů, je tu riziko smazání nebo zašifrování dat krypto virem. Mnoho firem už skončilo nebo se potýkalo s velkými problémy kvůli tomu, že přišly o svá data z emailů, informačních systémů nebo účetnictví.

Nejpoužívanější protokoly, které umíme chránit před brute-force útoky:

  • RDP
  • FTP
  • IMAP
  • POP3
  • SMTP
  • MS-SQL
  • A ještě mnoho dalších…

Potřebujete pomoct se zabezpečením RDP nebo i jiného protokolu?

Zanechte nám na sebe kontakt.