slider

Základní správa virtuálních strojů v prostředí Microsoft Azure

Zajímá vás jak spravovat, spouštět a vypínat virutální stroje na platformě Microsoft Azure? Máme pro vás jednoduchý návod:

Přihlášení do Azure Management portálu

K přihlášení zobrazte ve webovém prohlížeči stránku manage.windowsazure.com. Nejprve je třeba zadat emailovou adresu účtu.

Po přihlášení by portál měl vypadat dle obrázku níže.

screen1

Vypínání a zapínání virtuálního stroje

V administraci Azure na modrém panelu vlevo klikem vyberte záložku „Virtual Machines“. Vpravo od panelu se pak zobrazí seznam virtuálních strojů (viz obrázek níže).

screen2

Důležitým sloupcem v tabulce strojů je pro Vás „STATUS“, který indikuje aktuální stav virtuální stroje. V něm Vás budou zajímat dva stavy, „Running“ a „Stopped (Dealocated)“.

Pokud chci virtuální Azure server zapnout/vypnout pomocí tlačítek „Start“ nebo „Shut down“ (šedá dolní lišta), vyberu ho ze seznamu klikem na danou řádku ovšem mimo sloupeček „NAME“, jelikož by portál zobrazil detailní konfiguraci stroje. Po výběru stroje pak spustím požadovanou akci příslušným tlačítkem v dolní liště.

Pozn.: Pokud vypnete virtuální stroj tlačítkem „Shut down“, stav stroje se změní na „Stopping“. Chvíli vyčkejte a zkontrolujte, zda se poté změní na „Stopped (Dealocated)“. Jedině v tomhle stavu se za provoz nestrhávají Azure kredity z předplatného

Chci vědět o cloudovém řešení více

Dejte nám na sebe kontakt a my vám rádi vše vysvětlíme a pomůžeme
vám najít řešení přesně pro vaši firmu. Rádi vám také pomůžeme s nasazením zkušební verze Office 365.


Co je Windows Azure?

Windows Azure je hlavně cloudová výpočetní platforma od firmy Microsoft, která Vám, Vaší firmě či Vašim projektům nabídne nejen vysoce kvalitní hosting, ale třeba také zálohu či testování. Azure Storage je dostupné v 19 oblastech na 4 kontinentech. To zajišťuje velké možnosti implementace Windows Azure nejen v prostředí firmy.